ANA SAYFA  / ALIŞVERİŞ İLANLARI  / ELEKTRONİK İLANLARI  / OPTİK DUMAN DETEKTÖRÜ ilanı

OPTİK DUMAN DETEKTÖRÜ


ELEKTRONİK
İl : İSTANBUL
İlçe : ŞİŞLİ

İlan tarihi : 20-11-2010

Fiyat : 26USD

Aktif ilan En güvenli alışveriş,
karşılıklı görüşüp & anlaşarak yapılandır.
Pasif ilan Bu ilanın yayın süresi dolmuş.

İlanı verilen ürün/hizmet artık satılık/kiralık olmayabilir.

İlan sahibi ile iletişim kurmayın.

İlan veren :
Telefon numarası :
E-posta adresi :
DUMAN DEDEKTÖRÜ;
OPTİK DUMAN DETEKTÖRÜ - http://www.ilanyeri.com/elektronik-ilanlari/zrrrbkz-optik-duman-detektoru.html Yangın denilince akla önce duman gelir. Ve bu nedenle;
Duman dedektörleri, yangın alarm ve ihbar sistemlerinde, en çok kullanılan üründür.Genelde yangınlarda, duman kaçınılmaz olduğundan, dumanı algılayarak yangın alarmı vermek etkili çözüm olacaktır.Duman dedektörü iki parçadan oluşur.

1- algılayıcı ünite;
duman dedektöründe, dumanı algılayan bölümdür.

2- soket;
Soket ( base, taban ) dedektörün zemine montajı için kullanılır, gerekli kablo bağlantıları ve sonlandırme direnci soket üzerindedir.
Binaların yangından korunması hakkında yönetmelik gereği; her türlü yapıda duman dedektörü kullanılması zorunludur.

DUMAN DEDEKTÖRLERİ
Duman dedektörleri, farklı özelliklerde imal edilmişlerdir; iyonizasyon duman dedektörü, optik duman dedektörü, ışın beam duman dedektörü, kombine duman dedektörü. Dedektörler farklı algılama özelliğine sahiptir. Farklı dedektör tipleri kullanılarak sağlıklı sistem çözümlerine ulaşılır.

1. İYONİZE DUMAN DEDEKTÖRLERİ
iyonize duman dedektörü,duman partiküllerinin dedektör içinde bulunan iyonizasyon hücrelerine girmesi ile iyonizasyon hücresindeki elektrodlar arasında elektrik akımının akması prensibi ile çalışır. iyonize duman dedektörü Küçük partiküllü siyah dumana duyarlıdır. Çift odacıklı iyonizasyon hücresi algılama görevi yaparak dedektörün çevre sıcaklığından ve rutubetten etkilenmesini engeller.
Başlıca kullanım yerleri: Bürolar,otel odaları,ofisler,koridorlar...


2. OPTİK DUMAN DEDEKTÖRÜ
optik duman dedektörü Algılama hücresine giren duman partikülleri tarafından ışığın dağıtılması veya emilmesi prensibi ile çalışan bir dedektördür. Büyük partiküllü beyaz dumana daha duyarlıdır.
Başlıca kullanım yerleri: iş yerleri, oteller, depolar, konutlar,UPS odaları,elektrik pano odaları,jeneratör odaları,kablo şaftları,PVC yalıtım malzemelerinin bulunduğu ve bu tipte duman çıkaran yerler.
Genel olarak duman dedektörleri,ısı dedektörlerinden daha hızlı algılama yapabilirler, fakat egzost dumanı, buhar gibi yalancı alarma karşı hassastırlar.

3. IŞIN TİPİ DUMAN DEDEKTÖRÜ-BEAM DEDEKTÖR
ışın tipi duman dedektörü geniş hacimli yüksek tavanlı bölgelerde tercih edilir. Böylelikle daha fazla dedektör ve kablo kullanılması önlenmiş olur. Beam Dedektör bir verici vasıtasıyla infrared ışınları tam karşısındaki bir alıcıya gönderir. Bu ışınların içine giren duman alıcıya giden infrared ışınların azalmasına neden olur ve cihaz alarma geçer.
Başlıca kullanım yerleri: Geniş alanlar, depolar, alışveriş merkezleri, fabrikalar, uzun koridorlar ve açık ofis alanlar..

detektör, duman detektörü

  


Hatalı ilan Bu ilan hatalı mı ?
İller

KATEGORİLER

İnternetteki tüm ilanlar, tek sitede... www.ilanyeri.comAna sayfa |  İlan ver |  Yardım |  İletişim